The 100 Konu ve Detayları

The 100 Konu ve Detayları

The 100 dizisiyle ilgili konu ve detaylarını sizinle birlikte inceleyelim.

Kıyamet sonrası gizem, dram ve bilimkurgu türünde televizyon dizisi olan The 100, Kass Morgan’ın aynı isimdeki kitabının uyarlamasıdır ve Jason Rothenberg tarafından güncellenmiştir.

The 100 Konu ve Detayları

The 100 Konu ve Detayları

The 100 Konu ve Detayları

97 yıl sonrasında yeryüzünde insanların ölümüyle sonuçlanan nükleer bir savaş gerçekleşmiştir. Dünya yüzeyi yaşanılmayacak derecede radyasyonla kaplı bir hale gelmiştir.

Hayatta tek kalanlar gezegen yörüngesinde yer alan 12 farklı ülkeye ait istasyonda bulunan insanlardır. Jaha başkanlığında Ark isimli istasyonun oluşturulması için uzay istasyonları birleşir. Kaynakların kıt olması, suç türüne bakılmaksızın 18 yaş üzerindeki suçlular uzaya fırlatılarak ölümle cezalandırılmaktadır. Ark’ın kaynakları zamanla tükenmektedir, yeni yaşam kaynaklarına ihtiyaç artmaktadır.

100 genç mahkûmun dünyaya gönderileceği duyurulur. Yaşam olanak ve durumlarının öğrenilmesi amacıyla eski suçların da bağışlanacağı söylenerek son savaştan önce kurulan içerisinde çokça bozulmayan erzak bulunduğu düşünülen Weather Dağı’nın yakınına eski bir gemiyle gönderilir.

Tahmin edilenin aksine gençler dağın uzağına iner. Geçici bir topluluk kurmak için aralarında mücadele ederler. Ancak sorunlar bunlarla bitmeyecektir. Dünyalılar şeklinde adlandırılan, yeryüzünde nükleer patlama ve radyasyondan kurtularak sağ kalmayı başaran bazı insanlar, Biçiciler adında yamyama dönüşmüş dünyalılar ve dağ adamlarıyla karşı karşıya geleceklerdir.

The 100 Oyuncu ve Karakterler

Oyuncu Karakter
Eliza Taylor Clarke Griffin
Paige Turco Dr. Abigail “Abby” Griffin
Alycia Debnam Carey Lexa
Thomas McDonell Finn Collins
Bob Morley Bellamy Blake
Marie Avgeropoulos Octavia Blake
Lindsey Morgan Raven Reyes
Devon Bostick Jasper Jordan
Ricky Whittle Lincoln
Christopher Larkin Monty Green
Henry Ian Cusick Marcus Kane
Isaiah Washington Thelonious Jaha
Eli Goree Wells Jaha
Richard Harmon John Murphy
Luisa D’Oliveira Emori
Adina Porter Indra

The 100 Dizisini Nereden İzleyebilirim?

The 100 dizisinin tüm sezonlarına Netflix üzerinden ulaşabilirsiniz.

The 100 Tanıtımı

 

Diğer Yabancı Filmlere bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.