9 Kere Leyla’dan Fragman Geldi, ÇOK Heyecanlıyız!

9 KERE LEYLADAN FRAGMAN GELDİ! ÇOK HEYECANLIYIZ.

Ezel AKAY ve arkadaşlarının; elmalar, tatlılar ve baloncuklarla dolu filmi 9 Kere Leyla’nın fragmanı yayınlandı. 6 martta yayınlanan fragman bizde büyük bir heyecan uyandırdı. Zira bu film son zamanlarda fenomen filmleri ve yaşlanmış komedyenlerin eskimiş filmleriyle dolan sinemamızı farklı bir çizgiye taşıyabilecek otantik ve umut vaat eden bir film.

Şüphesiz ki filmin yarattığı bu beklentinin kaynağı Ezel Akay’ın şahsı ve daha önceki işleri. Şahıs olarak oldukça renkli bir kişiliğe sahip olan Akay daha önce “Hacivat ve Karagöz neden öldürüldü?”, ”Neredesin Firuze?” ve “Yedi Kocalı Hürmüz” gibi başarılı filmlerin arkasındaki isim. Bu filmleri ve Akayı farklı kılan genellikle filmin konusu ve konunun işleniş biçimi. Akay filmlerinin konusunu tarihimizde yer etmiş çeşitli öğelerden ve kültüler objelerden seçiyor ve bu objeleri kendi minimalinde modernleştirerek ancak asla eskiyle bağını koparmadan işliyor. Bu da karşımıza ne kara ne pembe diyebileceğimiz oldukça otantik ve bir miktarda politik bir eser sunuyor. Bu tarzın Türk sinemasına oldukça uyduğunu ve bu tipte filmleri daha çok görmemiz gerektiğini düşünüyoruz.

9 Kere Leyla fragmanı bize Akay’ın eski eserlerine benzer bir çizgi üzerinde hareket edeceğini gösteriyor. Açıkçası bu tonda tekrardan bir film izlemek için can atıyoruz. Böyle eğlence ve seyir zevki yüksek aynı zamanda toplumsal öğeler barından işleri epey özledik.

Tüm bunların yanında film muhteşem bir oyuncu kadrosuna sahip. Filmde Adem rolünü Haluk Bilginer üstlenirken, Leyla rolünde Demet Akbağ görev alıyor. Bunun yanında film  Elçin Sangu, Fırat Tanış, Ali Can Yücesoy gibi bir çok iyi oyuncuyu bünyesinde barındırmakta. Biz fragmanı izlerken bile Elçin Sangu’nun oyunculuğuna bayıldık. Sangu’nun performansının epey iyi olacağı filmin fragmanından bile anlaşılmakta ta ta…

Filmin bizi üzen tek tarafı maalesef vizyon tarihinde filme kavuşamayacak olmamız. Malum korona virüsü ülkeyi sarmışken filmlerin çoğu ertelendi. 9 Kere Leyla’da ertlenen filmler arasında. Daha önce filmin vizyon tarihi 20 mart olarak belirlenmişti şimdi ise filmin vizyon tarihi belirsiz.

Her halükarda heyecanla beklediğimiz 9 Kere Leyla’nın gösteriminden çıktıktan sonra tatmin olacağımızı düşünüyor ve bir an önce virüsten kurtulup filme kavuşmak istiyoruz. Açıkçası bu fragman sonrası filme olan ilgimiz arttı, dileriz sizin de öyle olmuştur ve filmi sinemada izleme şansı bulursunuz.